Сценарії розвитку території

 


Структура

 


Ділянка 1 – Багатофункційний комлпекс

 

Вздовж вулиці Замкової низький об’єм будівлі формує активний громадський фронт. В середині кварталу будівлі розміщені окремими секціями. Таким чином зберігається проглядність, більше сонячного світла потрапляє в подвір’я та помешкання, нівелюється сприйняття забудови, як замкненого простору. Будівлі довшими фасадами орієнтовані на схід-захід для покращення інсоляції. Злами фасадів (їх неортогональність) в плані відкривають більше різних виглядів з середини будівель, а зовні створюють відчуття змінного масштабу забудови, підкресленим змінною конфігурацією вулиці.

Територія кварталу є відкритою та проникною для пішоходів. Новий “зелений” маршрут пронизує квартал, таким чином інтегруючи його з усіма сусідніми ділянками та навколишніми територіями. Між будівлями та на стилобатних частинах паркінгу формуються напівприватні простори для мешканців. 

 

 

На верхніх поверхах будівель розташоване житло та апартаменти, перші поверхи – комерція, нижні рівні – цокольні та підземні паркінги.

 


Ділянка 2 – Клубне житло

Об’єм будівлі реагує на садибну забудову з західної та північної сторін. Будівля поступово змінює характер від садибного до міського. Терасуванням в сторону Підзамче силует будівлі наслідує рельєф ділянки та схили Високого Замку. Будівля формує напівприватне внутрішнє подвір’я мешканців. Нижній поверх зі сторони вул. Замкової заглиблений нижче рівня вулиці, таким чином зменшуючи сприйняття висотності з Замкової та створення більшої приватності для квартир на цьому рівні від активної вулиці.

На -1 рівні знаходиться підземний паркінг. 1й рівень – це два дворівневі таунхаузи, хол з наскрізним виходом в подвір’я та спільне цокольне приміщення для мешканців з можливістю організації укриття (спортзал, дитячий простір, тощо) та виходом у внутрішній двір. Квартири розташовані на рівнях 2-5, усі квартири на наземному рівні, в тому ж числі таунхаузи, мають приквартирні ділянки.