Локація

Ділянкою для розроблення проекту є наявний дитячий майданчик в давно сформованому житловому середовищі на вулиці Любінській у місті Львові. В цьому місці виросло не одне покоління. Дані умови сформували підхід до проекту, в основі якого максимальне дослідження, збереження емоцій людей про це місце наскільки це можливо.

Підхід

Зважаючи на сформоване соціальне середовище та давню історію місця, найбільш доцільним підходом є двостороння комунікація між мешканцями та архітекторами. Як частину дослідження, було проведено тематичну експозицію та її презентацію. Це дозволило ознайомити людей з можливостями та підходами майбутнього проекту. Впродовж певного часу проводилось спілкування з мешканцями та фіксація їхніх спогадів щодо місця, проведеного там часу та дозвілля. 

Спогади

Зібрані думки та згадки, лягли в основу внутрішнього неформального завдання проекту. Це дозволило зберегти характер простору, розвинути його та доповнити новими якостями. 

Концепція

Сама ділянка проекту та всі суміжні внутрішні житлові двори – є надзвичано зеленим простором. Найперше, ми хотіли  зберегтим цю якість. Крім цього, досить типовим на той час в дизайні ігрових просторів, був підхід з використанням великої кількості штучних матеріалів та покриттів в оздобленні. Ми вирішили запропонувати дещо інший підхід та нову якість дитячого простору для міста. На заміну штучному – використати максимально природне:

декоративні рослини, з тактильними, звуковими та фізичними властивостями, які можна використовувати для різних сценаріїв дитячої гри висаджені у формі лабіринту;

–  дерев’яні ігрові елементи;

– вода, а саме організація її руху, спостереження за цим процесом та будь які дитячі ігри пов’язані з цим. Вода в цьому просторі була у пам’яті чи не всіх мешканців. Вода завжди є найцікавішим елементом для гри дітей, які часто в міському середовищі мають обмежений доступ до неї.

Проект

Одним з рішень проекту є будівництво нового павільйону. Новий павільйон забезпечує ряд нових функцій, основною з якийх є місце зустрічі та комунікації мешканців.

Велика площа даху передбачає акумуляцію опадів в час дощу та їх перенаправлення в сформовані заглиблення покриття. Це створює струмки та рух води на дитячому майданчику. Крім цього більшість поверхневої води підчас опадів з твердих покриттів майданчика також наповнюватиме цей потік. Кінцем маршруту для дощових струмків є заглиблення на ділянці, яке під час інтенсивних опадів наповнюватиметься, а також фільтруватиме воду в природній спосіб.

Другим сценарієм для дитячого дозвілля на майданчику є лабіринт з декоративних рослин доповнений дерев’яними містками. Форма лабіринту, сама по собі є об’єктом для гри. Його наповнення складають спеціально підібрані декоративні рослини з різноманітними тактильними, візуальними та фізичнимим властивостями для гри дітей. 

Важливим рішенням також є збереження наявного пагорба. Це пам’ять багатьох поколінь що виросли на цьому майданчику, а також унікальна атракція для нових поколінь.